Nauka angielskiego poprzez gry komputerowe

Istnieje wiele form rozrywki, jedne z nich wymagają aktywności fizycznej, jak na przykład gra w siatkówkę, piłkę nożną oraz koszykówkę. Inne są mniej wymagające fizycznie. Chodzi tutaj między innymi o gry wideo.
Jednak fakt, że gry komputerowe nie pozwalają na ćwiczenie mięśni, nie oznacza to w żadnym wypadku tego, że dzięki grą wideo nie możemy się w żaden sposób rozwijać.
Bardzo często słyszy się o tym, jak ktoś nauczył się angielskiego grając na komputerze.
Nie jest to żadnym kłamstwem. Młodzi ludzie o wiele łatwiej chłoną wiedzę, a jeśli ta wiedza jest podana w łatwy i przystępny sposób, to robią to z przyjemnością.
Wielu pewnie powiedziało by, że gry nie uczą w bezpośredni sposób języka angielskiego. To prawda, jednak jeśli fabuła wymaga od nas zagłębienia się w nią. Jesteśmy często zmuszeni aby usiąść z słownikiem i przetłumaczyć kilka kluczowych zdań.
Nie będzie kłamstwem, że poprzez gry komputerowe nie nauczymy się języka tak szybko, jak w szkole językowej. Gdzie zajęcia będą odbywały się trzy razy w tygodniu po dwie godziny. Jednak taka nauka języka angielskiego, jest o wiele przystępniejsza, co za tym idzie, na pewno nie zrezygnujemy po miesiącu.
Kolejną zaletą, którą posiadają gry wideo, jest nauka praktycznego języka. W przeciwieństwie do kursu języka angielskiego, w grze nie uczymy się zwrotów używanych tylko i wyłącznie poprzez najbardziej obyte osoby. Uczymy się języka takiego jakim jest i jakim używa go przeciętny obywatel anglojęzycznego kraju.
Jednak największy potencjał edukacyjny mają gry online, wynika to z faktu, że często jesteśmy zmuszeni do porozumiewania się z innymi graczami właśnie w języku angielskim.
Oprócz samej nauki daje nam to możliwość do tego co jest najważniejsze aby opanować język obcy, daje nam to możliwość rozmowy z innymi ludźmi. Jest to niezwykle ważne, gdyż bardzo często zdarza się, że ludzie perfekcyjnie opanowali wszystkie czasy w angielskim, a zasób ich słownictwa przekracza ten, którym posługuje się rodowity Anglik. Jednak nigdy nie przemogli się na tyle aby zacząć rozmawiać w tym języku.
Jak widać, gry komputerowe mogą bardzo ułatwić naukę języka. Oczywiście standardowy kurs języka angielskiego, także jest bardzo pomocny. Dlatego aby opanować język perfekcyjnie warto połączyć te dwie metody nauki: tą standardową oraz tą mniej konwencjonalną.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany


*